O nás

Náš tým

Jan Klusacek

Jan Klusacek

Výzkumný pracovník

“Přijde mi jako ohromná škoda, že v České republice stále vynakládáme tolik finančních prostředků na provoz ústavů pro děti, které pro ně nejsou dobré, když by místo toho bylo možné posílit terénní sociální práci s rodinami a předejít tomu, aby byly děti z rodin odebírány. Za stejné peníze by tak bylo možné pomoci mnohem většímu počtu ohrožených dětí, které to potřebují. Proto rád pracuji pro Lumos, který se snaží na tento problém nejen upozornit, ale také ho řešit.”

Jan Klusáček začal pracovat pro Lumos v roce 2011 jako výzkumný pracovník. Většinu času tráví analýzou statistických dat a přípravou různých materiálů o tom, proč a jak by se měla péče o ohrožené děti v ČR změnit. Poslední dobou se zajímá o roli škol v ochraně dětí a při prevenci odebírání dětí z rodin.

Vystudoval sociální práci a veřejnou a sociální politiku. Sociální politiku, metody sociálního výzkumu a metody analýzy a tvorby politik také vyučuje na Karlově Univerzitě v Praze.

Když zrovna nedělá žádné výpočty pro Lumos, rád tráví čas s manželkou Marií, běhá v horách nebo je s přáteli ze své církve.

explore by map take a look at what Lumos is doing around the world. Hover over the purple dots to learn more.
×