Informační centrum

Přečtěte si nejnovější oznámení a tiskové zprávy

Nejnovější zprávy

Nová kniha J. K. Rowlingové pomůže znevýhodněným dětem i v České republice

J. K. Rowlingová věnuje výtěžek z nové knihy na podporu projektů organizace Lumos 14/04/2015

 

Výtěžek z prodeje nové knihy Very Good Lives J. K. Rowlingové, která vychází právě dnes, změní životy mnoha znevýhodněných dětí žijících v institucích po celém světě”.

 

90% zisků z prodeje nové knihy autorka Harryho Pottera věnuje na podporu projektů organizace Lumos zaměřující se na podporu znevýhodněných dětí, 10% potom nadaci Harvardovy univerzity. Mezinárodní organizace Lumos, kterou j. K. Rowlingová založila, působí od roku 2009 také v České republice a podporuje transformaci ústavní péče v ČR.

U příležitosti založení pobočky Lumos USA je právě nyní možné vyhrát 2 kopie knihy podepsané J. K. Rowlingovou  jako cenu v dobročinné  online loterii, která bude probíhat až do 10. května 2015. Více informací naleznete na webových stránkách http://wearelumos.org/ for further information

Autorka Harryho Pottera v knize Very Good Lives čerpá z příběhů ze svých postgraduálních let. J. K. Rowlingová říká, že pokud je se selháním správně naloženo, může být selhání „zbavováním se všeho nepodstatného.” Kniha vychází z velmi populární a sledované řeči, kteru v roce 2008 přednesla J. K. Rowlingová právě na Harwardově univerzitě.

„Přestala jsem sama před sebou předstírat, že jsem někým jiným, než jsem,” uvádí, „a zaměřila jsem veškerou svoji energii na dokončení jediné práce, na které mi opravdu záleželo.”

Je to již podruhé, kdy se dětem umístěným v institucionální péči, dostane podpory z prodeje knihy této světově proslulé autorky mnoha bestsellerů. Lumos již od autorky obdržel významnou finanční pomoc díky ziskům z prodeje knihy Bajky barda Beedleho, kterou J. K. Rowlingová napsala po sérii knih o Harry Potterovi.

Autorka říká: „Lumos je kouzlo, které jsem vytvořila v Harry Potterovi a které přináší světlo do míst, kde vládne bezútěšná tma a strach. A právě to v Lumosu děláme: pomáháme měnit životy dětí, které žijí v institucích, a „vnášíme světlo do jejich životů“. Snažíme se, aby lidé pochopili problém těchto dětí a pak s námi spolupracovali na jeho vyřešení.” Na světě žije téměř 8 milionů dětí v institucích, přestože většina z nich nejsou sirotci a mají rodiny. Velmi častým důvodem je chudoba a sociální důvody. Cílem organizace Lumos je pomoci těmto dětem začít žít nový život v rodinném prostředí.

Knihu Very Good Lives je možno zakoupit na webové stránce Little Brown website.

Kontakt pro media v ČR: Barbora Křižanová, tel.: 603 170 944, Lumos

explore by map take a look at what Lumos is doing around the world. Hover over the purple dots to learn more.
×