Informační centrum

Přečtěte si nejnovější oznámení a tiskové zprávy

Nejnovější zprávy

J. K. Rowlingová vyzývá k podpoře rodinného života dětí

Kampaň WE ARE LUMOS WORLDWIDE upozorňuje na to, že na světě žije až osm milionů dětí ve velkých institucích mimo rodinu. 29/09/2016

Spisovatelka a zakladatelka organizace Lumos, J. K. Rowlingová, mluvila na facebooku organizace Lumos o situaci dětí, které žijí mimo domov v institucích a jejichž počet je odhadován až na osm milionů. Mluvila o cílech organizace Lumos, kterou před destei lety založila.

V rozhovoru mluvila autorka Harryho Pottera zejména o tom, že je třeba šířit informace, že život ve velkých institucích poškozuje zdravý vývoj dětí.

Musíme si ale uvědomit, že je to řešitelný problém. Osm milionů dětí je opravdu velký počet - je to tak těžké, si toto číslo uvědomit a představit si, co to znamená osm milionů. Rozhodně  je potřeba investovat finanční prostředky, ale musíme změnit názor, jakým způsobem to udělat.  A pokud změníme názor změníme životy," řekla v rozhovoru J. K. Rowlingová.

Rozhovor odstartoval kampaň "We are Lumos Worldwide", jejímž cílem je zvýšit povědomí o problematice dětí žijících v ústavech a vyzvat k podpoře takových opatření, které dětem umožní vrátit se do svých rodin nebo najít domov v náhradní rodinné péči.

 

Součástí kampaně je prodej limitované edice triček se vzkazem od J. K. Rowlingové. Tričko si můžete koupit na  www.represent.com/lumos

 

 

explore by map take a look at what Lumos is doing around the world. Hover over the purple dots to learn more.
×